آیچوب,هنر های چوبی,ابزار,رنگ چوب

ابزار نجاری,نجاری مدرن,چوب,رنگ چوب

آموزش انتخاب رنگ برای طراحی دکوراسیون

 

 

 

Untitled-1

 

 

شما لازم نیست برای رنگ بندی لوازم و وسایل منزل خود حتما یک حرفه ای باشید.در اینجا چند راه کار به کمک شما می ایند تا بتوانید برای خودتان طراح باشید و رنگ بندی درست را انتخاب کنید.

 

 

 

 

 

 

www.ichoob.ir 128 (1)

قدم اول: خلق خوی شما

در قدم اول باید بدانید که چه خلق و خوی و علاقه مندی هایی دارید و بر اساس آن تصمیم گیری کنید.اصلا به رنگ ها فکر نکنید،به نشانه های که در پیش روی شماست دقت کنید.آیا این اتاق مناسب برای استراحت است؟ آیا جای مناسبی برای قرار دادن مبلمان است؟ آیا روشنایی کافی وجود دارد؟ آیا این آشپزخانه از خطوط صاف تشکیل شده یا دارای خطوطی منحنی است؟

فکر کردن در مورد جو یک اتاق می توانید شما را به جمع بندی در مورد یک رنگ درست راهنمایی کند.اگر میخواهید محیطی کلاسیک داشته باید،استفاده از رنگ سیاه و سفید اشتباه بزرگی است.اگر میخواهید حس غروب آفتاب و عاشقانه به شما دست دهد، از رنگ های گرم نظیر نارنجی،پرتقالی،قرمز و زرد استفاده کنید.اگر میخواهید محیط ساحلی داشته باشید از رنگ هایی مثل قهوه ای ،بژ ،سفید، و سایه های آبی استفاده کنید.

 

 

 

 

www.ichoob.ir 128 (3)

 

 

 

قدم دوم: قانون ۶۰،۳۰،۱۰

 

اگر بخواهید به صورت علمی به مبحث رنگ بپردازیم باید بدانید که چه اندازه از رنگ را باید در چه قسمت هایی از منزل و وسایل به کار ببرید.با استفاده از این قانون دقیقا میتوانید رنگ ها را تقسیم بندی کنید.

رنگ اصلی باید ۶۰ % از فضای اصلی شما ،مانند دیوار را تحت پوشش قرار دهد.رنگ دوم که حدود ۳۰ % می باشد باید لوازمی مانند مبلمان،پرده،فرش و حتی سقف را در بر گیرد.رنگ سوم هم ۱۰% باقی مانده است که مربوط به لوازم تزئینی ریز و سایه کاری ها می باشد.با استفاده از این چرخه می توانید بهتر بر روی رنگ های خود حکومت کنید و آنها را در خدمت خود بگیرید.پس گروه بندی ها را فراموش نکنید.

 

 

www.ichoob.ir 128 (2)

 

 

قدم سوم: الهام از طبیعت

 

اگر از مرحله ۱ و ۲ نتیجه ای نگرفته اید بهتر است به خارج از منزل خود رفته و به طبیعت و محیط اطراف خود نگاهی بیاندازید.ببینید چه رنگی به عنوان رنگ غالب اطراف شماست؟آیا محیطی کوهستانی دارید؟اطرافتان پر از سنگ و کلوخ است؟ یا نه محیطی سبز و پر از گیاه؟ یا نه محیطی ساحلی و ماسه ای؟ تمام اینها دلایلی هستند که شما میتوانید رنگ مورد نظر خود را انتخاب کنید.پس از محیط اطراف خود الهام بگیرید.

 

 

how-to-combine-interior-colors-like-an-expert-543

 

 

قدم چهارم: تحقیقات در مورد رنگ بندی های گذشته

 

نگاهی به سبک های دکوراسیون گذشته بیاندازید.با گشت و گذار در اینترنت حتما به نتایج مطلوبی خواهید رسید.با مطالعه در مورد سبک های مختلف دکوراسیون و نوع بازخورد آن می توانید تصمیماتی بهتر در مورد نوع رنگ آمیزی و ترکیب رنگ بگیرید.شاید شما از سبک ویکتوریا خوشتان بیاید و از این سبک پیروی کنید و یا شاید سبکی جدید را ابداع نمودید…

 

 

امیدوارم از این مطلب استفاده بهینه برده باشید.

 

 

منبع: www.ichoob.ir

 

 

.

نویسنده: آیچوب

شما هم دیدگاه خود را در مورد این نوشته بیان کنید.

نوشته های مشابه
دیدگاه خودتان را ارسال کنید

منتظر نظر شما در خصوص این مطلب هستیم:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد آیچوب
جدیدترین عناوین
پر بازدیدترین ها