آیچوب,هنر های چوبی,ابزار,رنگ چوب

ابزار نجاری,نجاری مدرن,چوب,رنگ چوب

اصول دکوراسیون به سبک مینیمالیستی

 

 

 

 

 

 

Untitled-1

 

 

بررسی و نکات مربوط به دکوراسیون به سبک مینیمالیستی:

برای حاکم کردن اصول مینیمالیسم در دکوراسیون خانه قرارداد از پیش تعیین شده ای وجود ندارد البته باید درك فلسفی خود را از چیدمان تغییر بدهید و تا می‌توانید ضمن حفظ زیبایی به ساده کردن دکوراسیون اقدام کنید. نكاتی وجود دارند كه با كمك آنها می‌توانید اصول كلی دکوراسیون مینیمالیستی را در خانه خود حاکم كنید. تغییر یكباره ……

 

 

 

برای حاکم کردن اصول مینیمالیسم در دکوراسیون خانه قرارداد از پیش تعیین شده ای وجود ندارد البته باید درك فلسفی خود را از چیدمان تغییر بدهید و تا می‌توانید ضمن حفظ زیبایی به ساده کردن دکوراسیون اقدام کنید. نكاتی وجود دارند كه با كمك آنها می‌توانید اصول كلی دکوراسیون مینیمالیستی را در خانه خود حاکم كنید. تغییر یكباره دكوراسیون كل خانه كار سختی است، مگر اینكه تازه به منزل جدید نقل مكان كرده باشید. بهتر است در هر زمان روی یك اتاق تمركز کرده و آنرا به مركز انتشار آرامش تبدیل كنید و بعد به اتاق دیگر بروید. در نهایت وقتی كارتان با فضای داخلی خانه تمام شد، روی محوطه خارجی كار كنید.

مبلمان. عموماً بزرگترین وسیله‌ای كه در هر اتاق وجود دارد مبلمان است. برای اینكه اتاق ساده به نظر برسد، همیشه می‌توان مبلمان را ساده انتخاب كرد. هر چقدر تعدد مبلمان كمتر باشد بهتر است. ببینید كدام قسمت از مبلمان را می‌توانید بدون قربانی كردن راحتی و حس زندگی حذف كنید. همیشه در مبلمان به دنبال سادگی و در عین حال زیبایی باشید.

فقط اقلام ضروری. زمانیكه به اتاق نگاه می‌كنید، از خودتان بپرسید آیا وجود این آیتم در این اتاق ضروری است؟ اگر می‌توانید بدون آن وسیله هم زندگی كنید و حذف آن زیبایی را از میان نمی‌برد، از شر آن خلاص شوید. بعداً بجز موارد ضروری می‌توانید چند آیتم دكوراتیو هم به اتاق اضافه كنید.

پاكسازی كف و سطوح. بجز مبلمان، كف و سایر سطوح نیز باید پاكسازی شوند. هیچ چیز نباید بیهوده روی زمین باشد. وسایل اضافی را به دیگران ببخشید، دور بیندازید، در انباری نگه دارید یا بفروشید.

پاكسازی دیوارها. برخی افراد تمایل زیادی به شلوغ كردن دیوارهای خانه دارند و هر چیزی كه به ذهنشان برسد را به دیوارها آویزان می‌كنند. در یك خانه با دكوراسیون مینیمالیست انجام این كار ایده خوبی نیست. كل دیوارها را پاكسازی كرده و تنها یك یا دو تابلو یا اثر نقاشی به آن آویزان كنید.

محفظه‌های غیر قابل رویت. تمام لوازم و وسایل خود را در كمد، دراور، و كابینت‌ها جای دهید. در كتابخانه هم فقط كتاب و چند آیتم زینتی قرار بدهید. سعی كنید این محفظه‌ها را همیشه تمیز و مرتب نگه دارید تا شاهد بهم ریختگی در داخل این فضاها نباشید.

پرده‌ها. بهتر است برای پوشاندن پنجره‌ها از پرده هایی بدون طرح و با رنگ‌های یكنواخت استفاده كنید. استفاده از والان و پرده‌هایی با آذین‌بندی زیاد فضا را شلوغ می‌كند و حس سادگی را از بین می‌برند.

انتخاب رنگ. بد نیست یك کنتراست رنگی در اتاق داشته باشید یعنی از وسیله‌ای استفاده كنید كه رنگ آن كاملاً متفاوت و ضد رنگ‌های دیگر باشد. توجه داشته باشید كه به طور كلی همه رنگ‌ها باید ساده و در عین حال نافذ باشند و استرس بصری به چشم‌ها وارد نكنند. به این منظور رنگ‌های طبیعی موجود در طبیعت مانند: آبی، قهوه ای و سبز مناسب هستند.

حال وقت لذت بردن است. زمانیكه دكوراسیون یك اتاق را با تكنیك‌های مینیمالیست ساده كردید، یك دقیقه به خودتان وقت بدهید و همه جا را بررسی كنید. مطمئناً فضا نسبت به گذشته خیلی بیشتر صمیمی، مسالمت آمیز، امن، آرام، و رضایت بخش به نظر می رسد و این پاداش تلاش شماست. فقط یادتان باشد كه در حین كار برای كلیه وسایل خود جای مناسبی پیدا كنید و این مسئله شامل همه وسایل از جمله كلیدها، گلدان، قابلمه، كراوات، مسواك و… نیز می‌شود. از تمام چیزهایی كه دارید لذت ببرید؛ خود را از تعلق خاطر به وسایل اضافی رها كنید و از وحدت آیتم‌های محدودی كه دارید لذت ببرید.

منبع: نوشتنی ها ((رضا علوی))

نویسنده: آیچوب

شما هم دیدگاه خود را در مورد این نوشته بیان کنید.

نوشته های مشابه
دیدگاه خودتان را ارسال کنید

منتظر نظر شما در خصوص این مطلب هستیم:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد آیچوب
جدیدترین عناوین
پر بازدیدترین ها