آیچوب,هنر های چوبی,ابزار,رنگ چوب

ابزار نجاری,نجاری مدرن,چوب,رنگ چوب

10 اشتباه بزرگ در طراحی اتاق خواب

طراحی اتاق خواب,دک.راسیون اتاق خواب,اصول طراحی اتاق خواب,چگونه اتاق خواب را طراحی کنیم,اشتباه رایج در طراحی دکوراسیون اتاق خواب,ایرادات در طراحی اتاق خواب,

ساماندهي فضاي اتاق خواب در نگاه اول آسان به نظر مي رسد اما گاهي اوقات طراحان اشتباهاتی مرتکب مي شوند که سنگين و بزرگ است.در ادامه مطلب  10 اشتباه بزرگ در طراحي اتاق خواب را بررسي خواهيم کرد.
.

.

طراحی اتاق خواب,دک.راسیون اتاق خواب,اصول طراحی اتاق خواب,چگونه اتاق خواب را طراحی کنیم,اشتباه رایج در طراحی دکوراسیون اتاق خواب,ایرادات در طراحی اتاق خواب,

.

.

لوستر بزرگ

.

مگر اتاق خواب شما یک استودیو است که از لوستر بزرگ استفاده ميکنيد ؟ نور بيش از حد در  اتاق خواب قابل توجيه نيست.قرار نيست در اتاق خواب از مهمان پذيرايي کنيد تا نياز به تور زياد در فضا داشته باشيد.فضاي اتاق خواب يک فضاي دنج راحت و شخصي است که قرار است در آن استراحت کنيد ، پس نگران نور نباشيد.

.

ichoob.ir bedroom 950207 (2)

.

منابع نور در اتاق خواب نبايد در بالاي سر نصب شود.سعي کنيد از لامپ هاي ديواري در کناره هاي تخت و يا آباژور در کناره آن بهره بگيريد تا نور اتاق خواب را تامين کنيد.يک عدد لوستر در سقف با نور عادي کفايت مي کند.

.

.

ichoob.ir bedroom 950207 (3)

.

نصب کتابخانه در نزديک تخت خواب
.

شور و شوق براي کتاب خواندن هميشه شما را يک انسان هوشمند و با فرهنگ جلوه خواهد داد .کتابخانه ي خصوصي هم در همه ي زمان ها وجود داشته و مورد استفاده بوده است با اين حال استفاده از کتابخانه در فضاي اتاق خواب به هيچ عنوان توصيه نميشود مخصوصا اگرکتابخانه را در اطراف تخت در نظر بگيريد.گردو غبار چسبيده به کتاب ها براي شما مشکلات تنفسي به وجود مي آورد و در صورت وقوع زمين لرزه ، امکان سقوط کتاب ها و اشيا بر روي سر و صورت شما وجود دارد.

.

ichoob.ir bedroom 950207 (4)

.

بهتر است در اين حالت از يک قفسه کوچک در روبروي تخت و يا گوشه اي از اتاق خواب براي اين کار در نظر بگيريد.
.
.

ichoob.ir bedroom 950207 (5)

.
قرار دادن آينه در کنار تخت خواب

.

يکي از اشتباهات آشکار در طراحي اتاق خواب نصب يک آينه در مجاورت تخت خواب است.ديدن چهره ي خود در آينه قبل از خواب در ابتدا سرگرم کننده و جذاب به نظر ميرسد اما بايد بدانيد از نظر روانشناسي ديدن چهره و رفتار خود در آينه بعد از مدتي موجب بد خوابي و آشفتگي خواهد شد.

.

ichoob.ir bedroom 950207 (6)

.
آينه در طراحي دکوراسيون داخلي اتاق خواب بايد به گونه اي باشد که شما در زمان استراحت چهره و سايه ي خود را در آينه نبينيد به عنوان مثال مي توانيد آينه را بر روي يک چهار پايه چرخدار نصب کنبد تا بتوانيد آن را به آساني در اتاق جابجا کنيد و محل مناسبي براي آن بيابيد يا مي توانيد آينه را بر روي درب کمد ديواري نصب کنيد تا با باز کردن درب ، آينه نمايان گردد.
.

.

ichoob.ir bedroom 950207 (7)

.
ديوار هاي سفيد
.
استفاده از يک تم رنگ تمام سفيد در اتاق خواب توصيه نمي شود.ملافه سفيد ، مبلمان سفيد ، ديوار سفيد و … شايد نشان دهنده ي يک خلق و خوي زاهدانه در طراحي باشد اما اتاق خواب جاي مناسب اين کارها نيست.

.

ichoob.ir bedroom 950207 (8)

.
براي رنگبندي اتاق خواب کودکان از رنگ هاي شاد بهره بگيريد و فضاي اتاق خواب والدين را با رنگ هاي گرم تزئين کنيد.به عنوان مثال براي اتاق خواب والدين مي توانيد رگه هايي از تم رنگ قرمز یا نارنجی را در قسمت هايي از اتاق خواب به کار بگيريد تا به والدين در برقراري ارتباطي گرم تر ، کمک کند.

.
.

ichoob.ir bedroom 950207 (9)

.
رنگبندي تاريک
.

برای رنگبندی اتاق خواب  نبايد از رنگ هاي تيره   استفاده کرد.به کار گیری رنگ هايي  ماننده آبي تيره ، کبود ، زغال اخته اي ، شکلاتي و رنگ هاي سياه و سفيد در اندازه هاي زياد تاثير محسوسي با تداخل در بيداري صبح دارد.

.

ichoob.ir bedroom 950207 (10)

.
درستش اين است در صورتي که تمايل به استفاده از رنگ هاي متفاوت داريد ، ميتوانيد از رنگ هاي خاکستري يا لاجوردي يا طلايي استفاده کنيد.
.
.

ichoob.ir bedroom 950207 (11)

.
نصب اشيا و لوازم در بالاي سر
هنگامي که براي  ساخت باکس هاي هوايي در اتاق خواب برنامه ريزي مي کنيد ، بايد در نظر داشته باشيد که از استفاده باکس هاي هوايي در بالاي سرتان بپرهيزيد.چرا بايد در زمان خواب اين اضطراب را داشته باشيد که هر لحظه ممکن است اين طبقه ها بر سر شما فرود آید؟ پس بهتر است حتي يک قاب عکس  هم در بالاي سر خود نصب نکنيد تا خوابی آرام داشته باشید.

.

.

.

ichoob.ir bedroom 950207 (12)

.
بهتر است اگر واقعا با توجه به کمبود جا ، نياز به استفاده از باکس هاي هوايي در بالاي سر خود داريد ، از دو عدد لامپ در بالاي سرتان استفاده کنيد و يا اينکه باکس هاي بالاي سرتان را با لوازم پر نکنيد تا سنگين تر نشود.

.
.

ichoob.ir bedroom 950207 (13)

.

موقعيت نامناسب تخت
.

مرکز توجه در هر اتاق خواب ، تخت آن است در ادامه هم مبلمان دراور و مابقي مجموعه ها مورد توجه قرار ميگيرد. قرار دادن تخت خواب در ورودي اتاق خواب ، يا زير پنجره درست نيست .

.

ichoob.ir bedroom 950207 (14)

.

تخت خواب را به يک ديوار صاف و بودن پنجره بچسبانيد به گونه اي که از درب ورودي و پنجره فاصله داشته باشيد.

.
.

ichoob.ir bedroom 950207 (15)

.

.
کف اتاق سرد
.

استفاده ار کاشي و سراميک ، مخلوط ملات ، موزاييک و مواردي از اين دست براي پوشش کف  اتاق خواب توصيه نمي شود.

.

ichoob.ir bedroom 950207 (16)

.
بهترين گزينه براي اين کار استفاده از کفپوش هاي چوبي است . اگر اين مورد براي شما پر هزينه به حساب مي آيد مي توانيد از کفپوش يا موکت براي پوشش کف استفاده کنيد

.
.

ichoob.ir bedroom 950207 (17)

.
اتاق  خواب خالي از لوازم و تجهيزات
.
چند سالي است که استفاده از پرده هاي يکدست و يکنواخت و  کم کردن لوازم داخلي در فضاي اطراف مد شده است به عبارتي سبک هاي مينيمال طرافداران مخصوص به خود را پیدا کرده است .اما بايد در نظر داشت فضاي اتاق خواب نبايد بي روح و سرد باشد.کمي شيريني و لطافت در اين موارد نياز است.

.

ichoob.ir bedroom 950207 (18)

.

استفاده از يک ميز کنار مبلي ، دو عدد آباژور ، ميز آينه ،دراور ، پرده هاي طرح دار  و …   به گرم شدن و تنوع کمک ميکند. از پارچه هاي مخمل ، ابريشم ، پشمي ، پنبه اي و کنافي در اتاق خواب استفاده کنيد.همچنين مي توانيد به استفاده از فلزات گرانبها هم فکر کنيد.
.
.

ichoob.ir bedroom 950207 (19)

.
عدم رعايت در جايگذاري لوازم
.
.
نکته ي ديگري که بايد در طراحي اتاق خواب در نظر گرفت ، برهم ريختگي در لوازم است.ساماندهي نادرست لوازم و جايگذاري نادرست آن نظافت و قابليت هاي اتاق خواب را تحت تاثير قرار مي دهد.

.

ichoob.ir bedroom 950207 (20)

.

بهتر است از قفسه ها و کمد ديواري در گوشه اي از اتاق خواب بهره بگيريد مثلا لباس ها را بر روي چوب لباسي بچينيد و لوازم آرايش را در قفسه هاي مربوط به آن جاسازي کنيد.

با رعايت اين موارد اميدواريم فضايي دلنشين در اتاق خواب خود پديد آوريد و زندگي آرام و صحيح داشته باشيد.

ترجمه و تنظیم : www.ichoob.ir

.

.

نویسنده: آیچوب

شما هم دیدگاه خود را در مورد این نوشته بیان کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاه ها

 1. نكات خوبي بود كه گذاشتين.دستتون درد نكنه.امروزه تو خيابون كه راه ميري به لحاظ تعداد اگه بانكها و موءسسات مالي و پيتزا فروشي ها و فست فوديا و بنگاه املاكي ها رو بزاريم كنار،شايد بيشترين آمار مربوط به دفاتر طراحي و معماري و دكوراسيون باشه اما خداييش اگه همين چند نكته رو هم خيلياشون بدونن.
  وارد دست پختهاشون كه ميشي بعضي وقتا سرگيجه ميگيري از اينهمه بي ربطي در طراحي و انتخاب و اجراي متريالها.يه چيزي رو هم كه طراحاي امروزي تازه ياد گرفتن و تا شورشو در نيارن ول كنش نيستن استفاده بي رويه از لامپهاي ال اي دي و هالوژنه كه وارد بعضي از خونه ها كه ميشي احساس ميكني وارد يك ديسكو در كشور هاي گوگوري مگوري حاشيه خليج فارس شدي كه غايت آرزوي باكلاس مآب هاي امروزيه واسه مسافرت.فقط احساس ميكني كه دي جي ماجرا تو ترافيك گير كرده و يا هنوز چند ساعت مونده به اومدن دوستان.زياده روي در استفاده از كاغذ ديواري رو كه ديگه نگو و نپرس.بعضي طرح ها هم كه آخر جواتي!ولي هنوزم سلطان همه شون نماي كامپوزيته(-:
  در اينجا يادي هم بكنيم از خانم ضحا حديد طراح و معمار بزرگ و صاحب سبك عراقي انگليسي كه چندي پيش در سن 65 سالگي درگذشتن.اينطور آدمهايي زود به زود تكرار نخواهند شد. پيروز باشين.

  1. در مرحله گذارقرار داریم
   متاسفانه زمینه هایی که قبلا پی ریزی شده بود نتونست به راه خودش ادامه بده و دچار واپسگرایی هایی شد که در نتیجه به فنا رفت
   اکنون اما در حالت منگی و سردرگمی به سر می بریم
   در سال های اینده احتمالا شاهد پیشرفت هایی خواهیم بود
   بماند که شدیدا معتقدم کشور من و شما قتلگاه بزرگ استعدادهاست

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

منتظر نظر شما در خصوص این مطلب هستیم:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد آیچوب
جدیدترین عناوین
پر بازدیدترین ها