آیچوب,دکوراسیون,هنر های چوبی,ابزار,

ابزار نجاری,نجاری مدرن,چوب,رنگ چوب

آموزش رنگ آمیزی چوب ( نیم پلی استر )

آموزش رنگ آمیزی چوب :

آموزش,رنگ آمیزی,چوی,نیم پلی استر,سیلر,کیلر,سنباده کاری,بتونه کاری,فن,نقاشی,شاپان,براق,مات,جدید,آموزشی,چگونه,زیبا,بهترین,سایت,2013,تجربی,استاد نقاشی,رنگ چوب,آموزش رنگ آمیزی چوب,رنگ چوب,نیم پلی استر,نقاشی چوب,رنگ کاری چوب,رنگ کردن چوب,رنگ چوب,چگونه چوب را رنگ کنم ؟

 

بنا به درخواست های مکرر دوستداران آیچوب و انجام وظیفه از طرف ما بر این شدم آموزش رنگ آمیزی چوب با رنگ نهایی نیم پلی استر را خدمتتان ارائه دهم . این مطلب حاصل تجربه من در زمینه نقاشی چوب است.

آپدیت شد…   ۹۶٫۰۱٫۲۸

.

.

 با توجه به نامحدود بودن سلایق در هنر نقاشی و سبک های مختلف در اجرای این هنر زیبا امکان ارائه تمامی مطالب در این زمینه وجود ندارد و ما فقط به بخشی کوچک و ابتدایی در این زمینه اشاره خواهیم کرد.

.

لوازم مورد نیاز برای  رنگ آمیزی چوب:

رنگ نیم پلی استر مات یا براق
خشک کن نیم پلی استر
شاپان قهوه ای
سنباده ۱۲۰ و پوستاب
بنزین
سیلر
کیلر
قلم نقاشی یا پیستوله

.

قدم اول در نقاشی چوب ، زیر کار در آوردن است  پس برای این کار باید ابتدا باید سطح چوب را به خوبی سنباده کاری کنید تا پرز ها و پستی و بلندی های چوب کاملا برطرف گردد و سطح چوب کاملا یکدست و صاف گردد . البته بسته به نوع چوب و نوع کار ، دقت در سنباده کار متفاوت می باشد و انتخاب شماره (درجه زبری) سنباده باید بر حسب احتیاج و نوع چوب در نظر گرفته شود تا هیچ خط و خشی از عملیات سنباده کاری باقی نماند . هر قدر در این مرحله دقت بیشتری داشته باشید و کار رو در اصطلاح شیشه ای سنباده کنید ، در مراحل بعدی راحت تر هستید و کار زیباتری خواهید داشت . شما می توانید برای سنیاده کاری دست اول چوب از سننباده ۲۲۰ استفاده کنید . سنباده کاری هم به دو صورت دستی و با استفاده از دستگاه انجام می گردد .

در اینجا اطلاعات کاملی در زمینه سنباده مشاهده کنید .

سنباده و نکاتی در مورد آن

.

.

آموزش رنگ آمیزی چوب,رنگ چوب,نیم پلی استر,نقاشی چوب,رنگ کاری چوب,رنگ کردن چوب,رنگ چوب,چگونه چوب را رنگ کنم ؟
سنباده کاری

آموزش رنگ آمیزی چوب

آموزش رنگ آمیزی چوب,رنگ چوب,نیم پلی استر,نقاشی چوب,رنگ کاری چوب,رنگ کردن چوب,رنگ چوب,چگونه چوب را رنگ کنم ؟
سنباده کاری
آموزش رنگ آمیزی چوب,رنگ چوب,نیم پلی استر,نقاشی چوب,رنگ کاری چوب,رنگ کردن چوب,رنگ چوب,چگونه چوب را رنگ کنم ؟
سنباده کاری

.

.

مرحله ی بعدی (شاپان کاری ) رنگ آستر  چوب می باشد  .اگر تمایل داشتید ، از رنگ خود چوب (خودرنگ) به عنوان رنگ نهایی بهره بگیرید ، نیازی به استفاده از آستر یا شاپان نمی باشد اما ما فرض را بر این می گیریم که شما دوست دارید رنگ چوب را بر اساس سلیقه خودتان تغییر دهید . برای این کار شاپان را با بنزین مخلوط کنید ( به عنوان مثال ۲۰۰ گرم شاپان را با نیم لیتر بنزین)

.

.

.

آموزش رنگ آمیزی چوب,رنگ چوب,نیم پلی استر,نقاشی چوب,رنگ کاری چوب,رنگ کردن چوب,رنگ چوب,چگونه چوب را رنگ کنم ؟

.

آموزش رنگ آمیزی چوب

.

.آموزش رنگ آمیزی چوب,رنگ چوب,نیم پلی استر,نقاشی چوب,رنگ کاری چوب,رنگ کردن چوب,رنگ چوب,چگونه چوب را رنگ کنم ؟

.

آموزش رنگ آمیزی چوب

.

.آموزش رنگ آمیزی چوب,رنگ چوب,نیم پلی استر,نقاشی چوب,رنگ کاری چوب,رنگ کردن چوب,رنگ چوب,چگونه چوب را رنگ کنم ؟

.

آموزش رنگ آمیزی چوب

.

.آموزش رنگ آمیزی چوب,رنگ چوب,نیم پلی استر,نقاشی چوب,رنگ کاری چوب,رنگ کردن چوب,رنگ چوب,چگونه چوب را رنگ کنم ؟

.

آموزش رنگ آمیزی چوب

.

.

.

..

شما باید آنقدر تناسب بین بنزین و شاپان را تغییر دهید تا رنگ مورد علاقه تان را به دست آورید. هرچه شاپان بیشتری را با بنزین مخلوط کنید رنگ تیره تری به دست می آید و بلعکس ،  هرقدر در شاپان بنزین بیشتری اضافه کنید ، رنگ آستری شما روشن تر خواهد شد. رنگ شاپان بر دو نوع است ( قوه ای و سیاه ) از ترکیب این دو رنگ می توانید رنگ قهوه ای تیره تری  ایجاد کنید.

.

 

.

.

شاپان,نیم پلی استر,آموزش نقاشی,آی چوب,دکوراسیون

.

.

.

نکته ای که برای ترکیب رنگ ها وجود دارد و به عنوان ترفندی بین نقاش ها کاربرد دارد این است که با ترکیب رنگ های روغنی با شاپان ، رنگ های متنوع تری را پدید آورید. به عنوان مثال با ترکیب رنگ روغنی قرمز با شاپان قهوه ای رنگ فندقی به دست می آید و با کم و زیاد نمودن رنگ قرمز ، درجه قرمزی آن را تغییر می دهید.
در نظر داشته باشید که همیشه از مقدار رنگ کم شروع کنید تا رنگ مورد نظرتان را به دست آورید. اگر دوست داشته باشید می توانید با استفاده از چند قطره رنگ مشکی ، شاپان فندقی را به شاپان قهوه ای تبدیل کنید . 

بازی با رنگ ها تخصصی است که به مرور زمان و با تمیرن و تکرار به دست می آید .

شاپان به دست آمده و نهایی را می توانید با قلم نقاشی ، یا پارچه استفاده کنید که معمولا پارچه تنظیف از استفاده بیشتری برخوردار است . با برش پارچه در اندازه ۲۰ *۲۰ می توانید سطح چوبتان را شاپان بزنید. یک بار روی کار را با استفاده از پارچه تنظیف شاپان کاری کنید و بلافاطله بعد از این کار با ایتفاده از یک تکه پارچه خشک ، سطح آستری شده را به آرامی پاک کنید تا رنگ یکنواخت شود .

نکته:
رنگی که در ثانیه های ابتدایی بر روی چوب نقش می بندد تقریبا همان رنگ نهایی است که پس از پاشیدن نیم پلی استر  خواهید داشت.

.

مرحله ی بعدی برای رنگ چوب سیلر کاری است که پس از خشک شدن آستری صورت انجام می شود.
تناسب بین تینر و سیلر معمولا بر روی قوطی سیلر درج شده است و با رعایت آن می توانید نسبت دقیق را به دست آورید و از محلولی استاندارد استفاده کنید. غلظت سیلر باید به گونه ای باشد که نه خیلی رقیق باشد که هیچ خاصیتی داشته باشد و نه خیلی غلیظ که نتوان آن را روی کار کشید یا از پیستوله استفاده کرد . اما حدودا می توانید ویک لیتر سیلر را با ۲ لیتر تینر ۱۵۰۰۰ مخلوط کنید .

  برای استفاده از  سیلر هم میتوانید از قلم رنگ آمیزی یا پیستوله استفاده کنید اما بهتر است بدانید که اگر روی کار آستر اجرا کرده باشید و پس از آن سیلر را با قلمو اجرا کنید ، آستری رنگ میبازد و بخشی از آن از روی کار پاک میشود و رنگ شما روشن تر خواهد شد. به همین منظور بهتر است سیلر ابتدایی را با پیستوله بپاشید تا آستر از چوب جدا نشود . اگر در پاشیدن سیلر دقت نکنید و مایع سیلر در یک نقطه بیش از حد جمع شود موجب ایجاد بخار بر روی سطح چوب می گردد که با سنباده کاری این بخار و مایع پاک می شود . اما بهتر است این وضعیت صورت نپذیرد.
پس از اتمام سیلر کاری صبر کنید تا سیلر به خوبی خشک شود که سرعت خشک شدن بستگی به شرایط جوی و دمای هوا دارد.

سیلر چیست ؟ + هر آنچه باید در مورد سیلر بدانید

نکته:هیچگاه سعی نکنید سیلر را با نور آفتاب و یا به وسیله ی گرمای مستقیم خشک کنید

بیشتر استاد کاران رنگ چوب برای افزایش کیفیت ، دو یا سه بار عملیات سیلر کاری و سنباده نرم را تکرار می کنند تا پرز های اضافی برداشته شود و تثبیت رنگ به خوبی صورت پذیرد . بهتر است شما حداقل ۲ بار سیلر کاری کنید اگر سطح کار نیاز به بتونه کاری دارد پس از سیلر پاشی و قبل از سنباده کاری این کار را انجام دهید و درزها و سوراخ ها را بتونه گیری کنید.صبر کنید تا بتونه به خوبی خشک شود و پس از آن شروع به سنباده کاری کنید.
نکته:معمولا برای سنباده کاری سیلر و بتونه از سنباده بسیار نرم یا پوستاب استفاده می شود.گاهی اوقات هم می توان از پشت ورق سنباده برای این کار بهره برد.

بتونه کاری :

برای بتونه کاری بعد از پاشیدن اولین دست از سیلر انجام میگیرد که بسیار مهم است. بسیاری از ایرادات کار را می توانید با استفاده از بتونه پوشش دهید.

در این مطلب می توانید آموزش بتونه کاری را مرور کنید

باید در نظر داشته باشید که بتونه  را باید دقیقا همرنگ شاپان درست کنید تا تفاوت رنگ نداشته باشید و کار یکدست باشد.بتونه را با حوصله و دقیق پاک کنید.

پس از بتونه کاری دست دوم ، یک بار روی کار را سیلر بپاشید و روی کار سنباده پوست کارکرده بکشید .

در مرحله ی بعد اگر نیاز بود روی کار همرنگی بپاشید و یک بار دیگر سنباده پوست بسیار نرم روی کار بکشید .

.

مرحله نهایی:
در مرحله ی بعد باید عملیات نیم پلی استر پاشی را آغاز نمایید . در هنگام پاشیدن نیم پلی استر و کیلر محیط کارتان را کاملا تمیز و عاری از هرگونه گرد و غبار نگه دارید تا بر روی سطح کار هیچ گرد و خاکی ننشیند و کارتان ارزش و زیبایی خود را از دست ندهد.
قبل از رنگ کاری محیطی مناسب برای قرار دادن کار رنگ شده در نظر بگیرید که تا دو ساعت کاملا تمیز باقی بماند. تناسب بین نیم پلی استر و تینر هم می توانید از اطلاعات درج شده بر روی قوطی رنگ به دست بیاورید.

حدودا برای یک لیتر نیم پلی استر از یک لیتر تینر ۱۰ هزار استفاده می شود .

معمولا از تینر ۱۰۰۰۰ یا ۱۲۰۰۰ برای نیم پلی استر استفاده میشود .

 

لطفا قبل از اتمام این نوشته ،   آموزش اجرای صحیح نیم پلی استر را مطالعه کنید .

برای تثبیت نیم پلی استر و خشک شدن سریع آن باید از خشک کن نیم پلی استر استفاده کنید. معمولا این مواد افزودنی در داخل ظروف کوچکی از طرف فروشنده رنگ به شما تحویل می گردد.
تناسب خشک کن هم حدود ۵ درصد از کل نیم پلی استر است. مثلا برای یک پیستوله رنگ حدود دو درپوش قوطی خشک کن ، مواد نیاز دارید که در زمستان میتوانید از سه درپوش هم استفاده کنید. شما می توانید بر حسب سلیقه تان مات یا براق بودن نیم پلی استر را تعیین کنید. اگر دوست دارید رنگ پایانی نه مات باشد و نه براق ، میتوانید به صورت ۵۰ – ۵۰  نیم پلی استر مات و براق را باهم مخلوط کنید .

.

امیدوارم این مطلب مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

پیشنهاد میکنیم قبل از هر گونه پرسشی از این مطالب استفاده کنید

.

منبع: www.ichoob.ir

.

د

دیگر مطالب آموزشی نقاشی:

آموزش رنگ آمیزی چوب,رنگ چوب,نیم پلی استر,نقاشی چوب,رنگ کاری چوب,رنگ کردن چوب,رنگ چوب,چگونه چوب را رنگ کنم ؟

.

انواع پیستوله و سیستم های رنگ رسانی

چگونه از درزگیر استفاده کنیم؟

آموزش رنگ آمیزی با قلمو

آموزش رنگ آمیزی با پیستوله

چگونه دیوار آجری را رنگ آمیزی نماییم

آموزش ایجاد نقاشی طرح چرم

.

نویسنده: آیچوب

شما هم دیدگاه خود را در مورد این نوشته بیان کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاه ها

 1. سلام .وقت بخیر . اگه بخوام طرح های برجسته مبل رو که رنگ قهوه ای تیره داره ،رنگ طلایی کنم باید سنباده بزنم یا اینکه میتونم روی همین رنگ قهواه ای رنگ طلایی بزنم؟
  اگر امکانش هست راهنماییم کنید.

  1. میتونید از رنگ طلایی رو روی همین رنگ استفاده کنید.
   کیلر رو به صورت یک به سه با تینر ۱۰٫۰۰۰ مخلوط کنید.
   داخل یک لیتر محلول آماده شده، ۳ قاشق پودر طلایی بریزید و به خوبی هم بزنید. بعد با استفاده از قلمو، یا پارچه، روی قسمت هایی که مد نظر دارید، رنگ طلایی اجرا کنید.
   نمیدونم دقیقا برنامه شما چیه و رنگ زیر کار چطوره.. ولی این راهیه که بدون دردسر میتونید از رنگ طلایی استفاده کنید.
   اگر با یک بار قلمو کشیدن به نتیجه دلخواه نرسیدید، چند با رنگ بزنید.
   البته این کار رو با احتیاط و روی قسمتی که کمترین دید رو داره امتخان کنید و اگر جواب گرفتید، روی کل کار اجرا کنید.

 2. تو این آموزش به همرنگی اشاره شد…میشه بیشتر در موردش و اهمیتش توضیح بدید؟ حتما باید زده بشه؟ چه جوری باید ساختش؟

 3. سلام میخواستم بدونم چوب روسی را چجوری رنگ کنم که رگه های چوب دیده بشه (رنگ قهوه ای) و نیاز به بتونه هم نباشه

 4. سلام ، بعد از چرک کردن مبل کیلر می زنم بعد نیم پلی استر میزنم ولی بعضی جاها می سوزد لطفا راهنمای کنید متشکرم

 5. با سلام
  من یه کمد کوچیک با نئوپان خام (بی رنگ) درست کردم حالا میخوام رنگش کنم . بی دردسر ترین راه واسه اینکه با قلمو رنگشو قهوه ای سوخته یا سفید کنم چیه؟
  پیشاپیش ممنون بابت راهنماییتون

 6. آیچوب عزیز سلام
  ممنونم که در عین زیاد بودن سوالات من باز هم با حوصله پاسخ میدید. من سمباده کشی قبل کار کردم. حتی با ماشین سمباده کشی لرزان که هم لرزش و هم گردش داره که برای fine finishing هست با سنباده ۸۰ و ۲۴۰ سنباده زدم.البته چون میخواستم این کار رو با هزینه تقریبا صفر انجام بدم از چوبهای باقی مانده از یک پالت استفاده کردم و انتظار زیادی ازش ندارم. جنس این چوبها رو نمیدونم چیه ولی خیلی پرز داره و بوی خاصی هم داره!من فکر میکنم شاید جنس چوب هم در نتیجه بی تاثیر نباشه. حسب درخواست شما چندتا لینک عکس از کار رو در زیر قرار میدم هرچند تلاش کردم زبری کار رو تو عکس نمایان کنم ولی نمیدونم موفق شدم یا خیر. همونطور که عرض کردم زبری کار زیر دست محسوسه.
  با تشکر شما
  http://s8.faza98.com/dl/Am4g5K/IMG_3758.JPG
  http://s8.faza98.com/dl/b9Z8Hr/IMG_3755.JPG
  http://s8.faza98.com/dl/w7BUc8/IMG_3757.JPG
  http://s8.faza98.com/dl/j7JMo6/IMG_3756.JPG
  http://s8.faza98.com/dl/Mj65Ls/IMG_3759.JPG
  http://s8.faza98.com/dl/Re8b7N/IMG_3765.JPG
  http://s8.faza98.com/dl/q2V1Yy/IMG_3763.JPG

  1. سلام پیمان عزیز
   اگر چوب پالتی رو با گندگی صاف نکرده باشید و با سنباده کار رو صاف کردید،کار بسیار مشکلی انجام دادید…
   اگر مطمئن هسنید که کار رو مثل شیشه صاف کردید و ۴ دست سیلر پاشیدید و هنوز هم روی کار زبر هست، احتمالا به دلیل گرد رنگ حاصل پاشش پیستوله هست. این آخرین چیزیه که به ذهنم میرسه…
   امکان داره به دلیل فشار باد زیاد یا تخلیه نشدن گرده رنگ، گرده ها روی کار نشسته باشه و حالت زبری گرفته باشه.
   دو نکته دیگه :
   بهتر بود جای پیچ ها و درز ها رو بتونه می گرفتید
   شاپان رو کمی روشن تر انتخاب میکردید تا رگه های چوب نشون داده بشه و رنگ تقریبا پوششی نشه.
   پیروز باشید.

   1. سلام آیچوب عزیز
    ممنون از پاسخ کامل سریع شما. چوبه رو با دنده و اره دستی و در منزل آماده کردم. من تا حد امکان سمباده کاری کردم هر چند چون تجربه ندارم شاید به قدر کافی نبوده.
    اگر بتونید کمی بیشتر توضیح بدید که پیستوله رو چطور تنظیم کنم که هم به قدر کافی رنگ پودر بشه که حالت پوست پرتقالی ایجاد نکنه و هم گرد رنگ روی کار نشینه. منظورم اینه که روشی وجود داره که قبل از پاشش رنگ روی کار بدونیم فشار مناسبه یا نه؟
    از نکاتی هم کد ذکر کردید سپاسگزارم.
    جای پیچها رو بتونه نکردم چون اولا تنبلی کردم و دوم اینکه زیاد اینکار برام مهم نبود و بیشتر کسب تجربش برام ارزش داشت.
    تیره گی رنگ هم از بابته این هست که تجربه اولم بود و خیلی دستم نبود نسبت شاپان و بنزین مناسب چقدره. هرچند خودم نسبتا راضی هستم چون رگه های چوب تا حدودی مشخصه و شاید توی عکس خیلی واضح نیست.
    با تشکر فراوان

    1. سلام
     شما اگر به هر استاد کار یا کارگاهی مراجعه کنید و بپرسید فشار باید تا چه باشه، هیچکس نمیتونه جواب مشخصی بده چون معیار و عدد مشخصی برای این موضوع وجود نداره.
     فشار باد و نوع پاشش برای سیلر، کیلر، نیم پلی استر، همرنگی و تمام پلی استر متفاوت هست.
     این کار بر اساس تجربه و آموزش به دست میاد و اگر واقعا راه کاری وجود داشت، حتما در آیچوب آموزش میدادیم.
     در هر حال برای شروع خیلی خوبه.
     پیروز باشید.

   2. با درود دوست گرامی به احتمال زیاد یکی از دلیلها غلیظ بودن کیلر یا نیم پلیستر میباشد برای رفع ایراد زبر بودن سطح کار بهتراست محلول را با تینر رقیقتر کرده وفشار باد پیسوله را کمتر کنید و برای نتیجه بهتر این کار را تا چند مرحله روی یک قطعه آزمایشی انجام دهید تا به نقطه دلخواه برسید موفق باشید

 7. با سلام، میخکوب خواهم چوب خام را رنگ صورتی بزنم از چه رنگی باید استفاده کنم و چطور زیر سازی کنم که رنگ خورده نشه؟

   1. با سلام
    می خوام یه کار که چوب خام هست رو رنگ سفید بزنم . از چه آستری استفاده کنم و چیکار کنم که رنگ رو نخوره ؟

 8. سلام چطور میتونم درب اچ دی اف و رنگ کنم که شیک و قشنگ بشه ؟مثله بیرونی ها
  رنگه معمولی زدم ولی اصلا قشنگ نشده و مات هست

 9. با سلام
  در این پست اشاره شده بود که “”رنگی که در ثانیه های ابتدایی بر روی چوب نقش می بندد تقریبا همان رنگ نهایی است که پس از پاشیدن نیم پلی استر خواهید داشت”” . میخواستم بدونم اون براقیتی که به علت خیس بودن چوب بعد از قرار دادن شاپان روی چوی ایجاد میشه رو میشه با نیم پلی استر بدست اورد. اگر پاسخ مثبته بفرمایید نیم پلی استر باید براق باشه یا ترکیبی از براق و مات. اگر در این مورد از کیلر فوری استفاده کنیم چه تفاوتی خواهد داشت؟ اگر بفرماییدتفاوت موارد مصرف نیم پلی استر و کیلر کجاست ممنون میشم.
  ضمنا در رنگ فروشی یک نفر نقاش به من گفت که نیم پلی استر رو باید پولیش زد تا براق بشه. ایشون میگفت که حتی نیم پلی استر مات هم با پولیش تا حدودی براق میشه. میخواستم صحت این نظر ایشون رو از شما هم بپرسم. آیا گفته های ایشون درسته؟

  با سپاس فراوان

  1. سلام
   اگر مراحل کار رو درست انجام بدید و کار رو خراب نکنید، با اختلاف + – ۲۰ درصد، براقیمت اول رو به دست خواهید آورد.
   نیم پلی استر باید براق باشه
   کیلر به براقیت نیم پلی استر نیست.
   مصرف کیلر یا نیم پلی استر به سلیقه شماد بستگی داره و نوع نیاز … نیم پلی استر یک لایه براق و زیبا روی کار تشکیل میده و ضخامت بیشتری به نسبت کیلر داره. کیلر کمی مات و هست و لایه نازک تری داره.
   من تا حالا نشنیدم نیم پلی استر رو پلیش بزنن.
   رنگ های خودرویی پولیش میخوره اما نیم پلی استر رو …..
   باز هم نمیشه به قطعیت گفت که نمیشه. حدالق اینه که من تجربه ای در این زمینه ندارم.

   1. با سلام
    تشکر ویژه دارم از مدیرمحترم سایت که با صبر و حوصله پاسخگوی امثال من هستید.
    من چند روز قبل کاری رو نیم پلی استر زدم. بیشتر نیم پلی استر براق و کمی هم نیم پلی استر مات باهاش مخلوط کردم. از میزان براقیت کار راضی هستم ولی وقتی روی کار دست میکشم کمی زبر هست مثل حالتی که گرد رنگ روی کار نشته باشه. میخواستم بدونم علتش چیه؟ طبیعیه یا باید سطح کار صاف و صیقلی باشه.
    این رو هم اضافه کنم که زیر کار رو صاف و یکدست کردم و چهار دست سیلر زدم و بین سیلرها سنباده کهنه زدم تا کار نرم شه.
    البته از اینکه نکنه کارم حالت پوس پرتقالی پیدا کنه هنگام پاشش پلی استر فشار باد رو زیاد تر کردم تا پلی استر قشنگ پودر شه.
    اگر اشکالی تو کارم هست لطفا راهنمایی بفرمایید

    با سپاس فراوان

    1. سلام پیمن عزیز
     اینکه کار زبر احتمالا حاصل پرز های چوبه.
     اینکه شما چندین بار از سیلر استفاده کنید، دلیل بر نرم و تمیز شدن کار نیست…. حتما باید چوب رو به اندازه کافی سنباده کاری کنید و در چند مرحله و با شماره های مختلف انجام بدید. اگر امکانش هست، عکسی از کارتون ارسال کنید… ( لینک عکس)
     فشار باد پیستوله هم اگر بیش از حد زیاد باشه، مشکلاتی ایجاد میکنه. تلاش کنید، این مراحل رو به صورت استاندارد طی کنید که البته با تجربه به دست میاد.
     اینکه نیم پلی استر مات و براق رو با هم مخلوط کردید، مشکلی نداره، اما کار رو به سمت مات شدن میبره.
     پیروز باشید.

 10. سلام برای تعمیر کابینت چوبی که قبلاً رنگ سفید خورده و به مرور زمان به دلیل برخورد با آب پوسته داده و قسمتی از سطح اون باد کرده باید، از چه سنباده ای استفاده کرد، همچنین میخواستم راهنمایی بفرمایید بهتر است برای رنگ آمیزی کابینت آشپزخانه از چه جنس رنگی استفاده بشه،
  ممنون

  1. سلام
   از سنباده چوب شماره ۲۲۰ شروع کنید و بعد پوست بزنید تا کار صاف و تمیز بشه
   اینکه چه رنگی کار کنید، به این بستگی داره که از چه رنگی قبلا استفاده شده باشه.

  2. سلام ممنون از راهنماییتون، اینکه فرموده بودید باید بعد از سمباده پوست بزنم یعنی چی، میشه توضیح بدین و اینکه آیا به نظر شما رنگ اکرولیک برای این کار مناسب هست، با تشکر

 11. سلام
  فرموده بودید تا اواسط این هفته در مورد نقاشی چوب با رنگهای جدید (غیر از شاپان) مطلبی رو منتشر میکنید ,ولی هنوز روی سایت نیومده. میشه لطف کنید بگید کی انشاالله منتشر میشه؟

  با سپاس فراوان

 12. با سلام و تشکر از مطالب مفید و بسیارکارآمدتان،
  یک سوال داشتم من یک گهواره با چوب چنار ساخته ام و به درخواست مشتری برای رنگ آن از لاک الکل استفاده کرده ام حال سوالم این است، آیا برای محافظت بیشتر از سطح میتوانم روی این لاک الکل پوشش سیلر و کیلر استفاده کنم ؟ مشکلی برای اختلاط این دو پوشش بوجود نمی آید؟با تشکر

  1. سلام سیاوش عزیز
   احتمالا مشتری شما به خاطر سلامت کودکش از شما درخواست داشته که از لاک الکل استفاده کنید.
   تا حالا این مورد رو تست نکردم ولی فکر نکنم لاک اجازه بده سیلر جذب چوب بشه.

 13. با سلام
  من می خوام یه کار که mdf خام هست رو رنگ کنم ولی آموزشی در مورد mdf خام پیدا نمی کنم
  از چه بتونه ای استفاده کنم و چیکار کنم که رنگ رو نخوره ؟
  می خوام رنگ سفید مات برنم

  1. بجای بتونه میتونید دو دست رنگ پلاستیک (نسبت اب ب رنگ ۳۰،۷۰) رنگ تقریبا سفت رو با غلطک رو کار استفاده کنید بعد هم رنگ رو غنی رو هم دو دست روی کار اجرا کنید. از غلطک مخصوص رنگ روغنی ک بدون بافت هست استفاده کنید

   1. دوست عزیز من از پیستوله استفاده می کنم
    آیا میشه از سیلر استفاده کنم ؟
    سیلر رو با پیستوله پبپاشم و بعد رنگ رو ؟

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

منتظر نظر شما در خصوص این مطلب هستیم:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد آیچوب
جدیدترین عناوین
پر بازدیدترین ها